| Natalialina a întrebat:

De vreo 2 saptamani mi-am instalat messenger 11.5 si am o problema: de cate ori ma loghez imi arata persoanele care sunt idle, ca sunt idle de 1 minut. Daca ies si intru dupa un timp iar, acelasi lucru: x-ulescu este idle de 1 minut. Ce pot sa fac?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Vasybulan a răspuns:

Aha...pai asta nu stiu exact. Oricum din cate am auzit, Yahoo Messenger 11.5 are cateva "bube" daca ma intelegi.

2 răspunsuri:
| Vasybulan a răspuns:

1. Din setarile de la messenger poti sa selectezi dupa cat timp esti idle(1 minut, 2 etc.)
2. sunt anumite programe care te "fac sa apari idle" chiar daca tu esti la pc.

| Natalialina explică (pentru Vasybulan):

Multumesc pentru raspuns, insa problema nu e la mine. Ideea era ca, daca un prieten e idle de 3 ore si intru acum pe messenger, imi arata ca acea persoana e idle de 1 minut; pe urma, daca ies si intru dupa o ora din nou, ceea ce inseamna ca acea persoana ar fi idle de 4 ore, mie imi arata iar 1 minut. Si asta e valabil pentru toti cei din lista mea care sunt idle in momentul in care ma loghez.

| Vasybulan a răspuns (pentru Natalialina):

Aha...pai asta nu stiu exact. Oricum din cate am auzit, Yahoo Messenger 11.5 are cateva "bube" daca ma intelegi.