| pparaschiv24 a întrebat:

Buna ziua pentru prima data si per ca nu si ultima. Dragi TPU vreau sa renunt la gmail si blogspot ca sunt prea usor de spart si nu mai vreau sa scriu degeaba.Imi recomandati site sau website? Tin sa va spun ca nu prea stiu limbaj html si giumbuslucuri complicate.M-am apucat de un site pe googlesites dar nu pot pune pe pagina principala decat o postare.Ha, va dau voie sa radeți. Ajutorrrrrrr!

Răspuns Câştigător
| GabyB94 a răspuns:

Pentru un blog/ site poti incerca cu Webnode.ro

Pentru e-mail, poate e mai bine sa iti creezi unul nou cu o parola mai complicata. Poti si sa iti scanezi zdravan calculatorul sa vezi daca nu te-ai procopsit cu un keylogger - program care iti memoreaza tastele apasate.

| pparaschiv24 explică (pentru GabyB94):

Am antikeyloger activat, am si antivirus bun, avira.Multumesc pentru ideea cu webnode ca am incercat pe ucoz si n-a iesit decat un talmes balmes asa ca am renuntat.Sincer? da, cred ca m-am procopsit cu un haker care vrea cu orice pret sa nu mai folosesc netul.Ma fofilez si eu cum pot, am zis ca nu prea am cunostinte multe in domeniul informaticii.Eh as vrea eu!

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Blogspot > Wattpad,
GMail > Yahoo.

| pparaschiv24 explică (pentru LTAA):

Nu prea inteleg ce vreti sa spuneti.As prefera sa-mi dati detalii

| Iwao a răspuns:

De unde ai dedus ca sunt usor de spart? O parola puternica plus verifici ip-ul, locatia de unde s-a accesat contul, primesti sms in cazul cand contul este accesat din alta locatie sau parola este introdusa gresit.Nu-ti mai bate capul cu site-ul respectiv, este greu de editat si nu ai satisfactii dupa urma lui, am verificat asta.

| pparaschiv24 explică (pentru Iwao):

Cel din urma bllog inceput anul acesta mi-a fost furat si sters, alte 3 in trecut la fel....problema e ca persoana repectiva reuseste sa intre pe gmail chiar si cu parolare in 2 pasi- adica si parola si nr de tel.Are ip ascuns si se pare mult mai multe cunostinte despre net decat m-a lasat sa cred.Am vazut siteuri de poazie foarte frumoase si chiar as vrea sa incerc