| thewaryor a întrebat:

Buna ziua TPU, am o intrebare aseara pcul mi-a mers perfect, astazi cand l-am aprins nu mai primeste curent nici tastatura, nici mouseul, monitorul nu se deschide, pe placa de baza apare un led la ez debug si este aprins cpuul, ce as putea sa fac? Multumesc

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie testate componentele.
E problema de service.

| thewaryor explică (pentru Bula):

Din cate am inteles este placa de baza

| thewaryor explică (pentru Bula):

Acum și-a revenit

| Bula a răspuns (pentru thewaryor):

Inseamna ca ai ceva problema intermitenta, probabil de contact.

| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l din priza si baga-l din nou.

| thewaryor explică (pentru darrio2007):

Nu merge am incercat

| darrio2007 a răspuns (pentru thewaryor):

Cred ca scrie service pe el. Mai asteapta pe acest site poate va fi cineva care te va lamuri mai bine ca mine.

| viavo a răspuns:

Daca ai o placa sau mai multe placi pe slot pci sau alte sloturi, este posibil sa ai un scurtcircuit si sa declanseze protectia sursei, in general se intampla asta la placile video si in unele cazuri la placutele de memorie. Detaseaza toate placile din sloturi reconecteaza le si reincearca una cate una, daca face la fel poti sa ai un conductor intrerupt pe placa de baza. Banuiesc ca ai o placa de baza Asus.

Răspuns utilizator avertizat