| Young27338273 a întrebat:

Buna ziua TPU, cat ar INCARCA o baterie externa care e făcută dintr-o baterie de 9V care la rândul ei bateria de 9v e făcută din 2 baterii de 1, 5v și care la rândul lor sunt făcute din 12 pile electrice (baterii finala mici de ceas) care îs sudate cu fluor mai apoi in fine cat ar incarca un telefon Samsung Galaxy S6 edge? 20-25-50 % e posibil?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~cat INCARCA o baterie externa care e făcută ...baterii de 1, 5v~

ce capacitate au bateriile alea de 1, 5?

| mihai69 a răspuns:

Ceea ce ai descris tu mai sus e tehnologic imposibil; așadar e sigur că habar n-ai să descrii ceea ce vezi, mai bine cumperi ceva din comerț și o să ai și toate datele tehnice împreună cu produsul.

| blackann a răspuns:

Nu exista. Imposibil ce ai descris.

| IceRope a răspuns:

Bateria de 9 volți e făcută din alte două baterii de 1, 5 volți?
Interesant. Cred că e vreo tehnică extraterestră la mijloc...

| Young27338273 explică:

Baterie externa care e făcută dintr o o baterie de 9v care e făcută din # baterii de 1, 5 v care la rândul lor îs făcute din care 12 baterii dinalea mici de ceas (pile electrice) + cred ca zinc cv din baterii consumate e posibil? Va rog seriozitate