| Ciprian2020 a întrebat:

TPU si bine v-am gasit!
am un laptop Toshiba Satellite A305-S6858 Model No. PSAG0U-02D00M Special Edition.care nu porneste desi se aude venitlatorul cand e incarcata bateria.
am inteles ca desi s-ar putea repara, are bug pe placa de baza si in acest caz s-ar defecta din nou.
mi-as dori mult sa-l repar, credeti ca e posibil? cat ar costa? se merita? reparare, posibilitate schimbare placa de baza, sau dezmembrare?
ce ma sfatuiti sa fac in acest caz?
multumesc pentru intelegere!

Răspuns Câştigător
| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

Posibil sa fie placa video, dar se poate sa fie sarit un fir sau ceva.din cate am mai auzit se intampla sa sara o mufa sau ceva si nu mai porneste ecranul. cel mai bine du.l undeva. poate mai ai garantia