| andreeaab a întrebat:

Buna, am si eu nevoie urgent de ajutor! Astazi am mers cu telefonul meu Samsung Galaxy S8 prin ploaie. Am primit o notificare cum ca s-a detectat apa la mufa incarcator, iar cand am ajuns acasa nu ma lasa sa il bag la incarcat ca imi apare un avertisment. L-am bagat in orez aproximativ 2 ore si tot nu merge sa il incarc, iar cand il scutur se aude ca si cum ar avea apa inauntru. Maine am nevoie de el si nu stiu ce sa fac ca am 2 la suta.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Lasă-l să se usuce complet.

Preferi un telefon descărcat sau unul stricat?

Exista o metodă de a scăpa de eroare repornind telefonul când e la încărcat și scoțând apoi la un interval anume mufa din priză.

Dar in cazul tau încă mai ai apă în telefon...