| mrclaust a întrebat:

Ca sa adaug memorie ram trebuie doar sa cumpăr o placa compatibila cu placa de baza( DDR3) și sa o bag în slotul iei, apoi sa pornesc calculatorul sau trebuie sa o duc la un service?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te pricepi tu atunci n-ai treaba cu service-urile. Totusi, daca ai calculator cumparat "de la raft" din hypermarket...cu sigiliu d-ala pe unitate, lipit incat sa nu desfaci un panou lateral de la carcasa...ma tem ca trebuie sa vorbesti cu cei de la magazin daca nu vrei sa ramai fara garantie(daca mai ai).
Daca nu...iti trebuie indemanarea cand montezi modulul de memorie in slot. O apuci cel mai bine cu ambele maini(tinand apasat pe ea cu degetele mari).
Si da...calculatorul trebuie sa fie stins cand adaugi inca o memorie.

2 răspunsuri:
| RazerAbyssus a răspuns:

Da, nu trebuie dus la service.

| CGDclau a răspuns:

Da... insa ai grija ca eu am scos odata rami si pentru ca nu i-am bagat calumea la loc imi facea calculatoru ca o sirena de politie laughing si ma refer ca incaz ca nu-ti apari rami dupa ce ii bagi sa verifici daca iai bagat calumea...