| numiPASA a întrebat:

Calculatorul meu se tot blocheaza, hai sa zic ca nu se blocheaza, dar se misca foarte greu vreo 2 minute odata pe ora sau ceva de gen
Cum se poate rezolva...este foarte enervant in jocuri
Si nu vreau sa instalez alt windows pentru ca am dvd-rom-ul stricat

9 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Nu ai suficienta memorie RAM!
Iti recomand un kit dual channel de 4GB la o frecventa de 1600 MHz daca suporta placa de baza, vad ca iti place sa te si joci!
Pt XP e mai mult decat suficient 2GB!

| ombladon a răspuns:

Pai ia o pauza de 2 minute o data la o ora laughing

| seby005 a răspuns:

Sal cel mai indicat este o reinstalare de wind,se poate instala si cu un stik,daca tot nu vrei incearca asta dezinstaleaza programe ce nu le folosesti,fa-i o defragmentare (clic stg. start->all program->accesories->system tools->disk defragmenter) cauta un antivirus bun da-i o scanare, sterge istoricele etc, dar tot mai indicat este un reinstal de wind.pa

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pai nu prea ai ce face.i-ati un pc mai bunrolling on the floor

| Mihai212 a răspuns:

Sigur ai virusi, Te sfatuiesc sa mai verifici inca odata cu antivirusu, Ce virusi ai in calculator si sa ii elimini.Bfthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa patesc si eu

| IF45e a răspuns:

Instaleaza din nou un windows.

| IMISSYOUBABY a răspuns:

Si eu am problema asta d cand mi-am schimbat windowsul si eu caut o rezolvare

| azurel2000 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci la un servis acolo te poate ajuta.