| Ionut_Petcu_1996 a întrebat:

Calculatorul se stinge singur, deci acum cateva saptamani am dus pc la reparat ca nu primeam semnal pe monitor no signal, i-au facut acolo ce i-au facut si mergea, după 3 4 zile, s-a stins brusc monitorul si iar aceeasi problema no signal. Dar am observat ca daca il scot din priza si il las cateva ore, porneste si merge 40 50 minute si dupa iar se stinge. Mouse, tastatura si pe ecran no signal chiar daca jos la pc merge tot.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Verifica temperatura de la procesor/placa video, poate fi o eroare de software, dar cel mai probabil este o eroare de hardware. Oricand se poate face ceva, reballing, reflow, alte componente, dar depinde daca esti tu dispus sa platesti reparatia sau sa iei alte componente.

| MadnesOfJuice a răspuns:

Du-te la ei si spune-le ca nu ti-au facut bine ce au facut si sa ti-l rezolve.

| Ionut_Petcu_1996 explică (pentru MadnesOfJuice):

Au zis ca au facut doar o curatare si atat si nu au ce sa faca :/

| MadnesOfJuice a răspuns (pentru Ionut_Petcu_1996):

Pai sa-ti dea banii inapoi atunci. Din moment ce nu au rezolvat nimic cerele banii inapoi.

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a răspuns:

Se stinge cand intri într-un joc sau se stinge și când nu faci nimic?