| notsurewhoiam a întrebat:

Cand am aprins azi calculatorul, ecranul era marit si culorile amestecate si nimic nu era clar.Am modificat marimea de la display properties dar la culori nu merge nimic. Daca intru pe net vad scrisul dar tot ce este colorat este altfel, scrollbar-ul abia daca se mai vede si imaginile de pe net au toate umbre si nu se intelege mai nimic din ele(Facebook-ul este verde, TPU este rosu samd). Am curatat si unitatea de praf dar nimic.Ce as putea sa-i mai fac in afara de service?

3 răspunsuri:
| Makingston a răspuns:

Cand porneste pc-ul si apare brandul pc-ului, culorile sunt oK?
Daca da atunci problema este de la driverul video, mergi frumos il dezinstalezi, cauti pe net ultimul driver si gatawinking
Daca problema persista poate fi de la monitor...de la monitor sau de la cablul care face legatura intre monitor si pc. Incearca cu alt cablu.
Cel mai rau caz, s-a dus monitor.
Incearca celelalte solutii si vezi.

| alexs99 a răspuns:

Problema cu amestecarea culorilor este de la driver-ul video, trebuie sa-l reinstalezi.

| liiaa a răspuns:

Intra si tu in setari.