| KoWalSky a întrebat:

Cand aprind calculatorul nu merge decat sa intru in BIOS, apare o imagine si jos scrie ceva de genul "press DEL to bios", daca apas DEL imi intra in bios si daca astept apare ecranul negru si sus o liniuta care falfaie si nu se mai aprinde calculatorul, am incercat sa reinstalez windowsul, dar nu merge pentru ca calculatorul nu ajunge acolo unde apare chestia aia "press any key to boot from cd".

Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Ai umblat la bateria CMOS sau ai schimbat recent, componente?

2 răspunsuri:
| mariana7621 a răspuns:

Trebuie sal duci la un mester pentru calculatoare si el iti va rezolva problema
eu cred ca ai virusi si windowsul trebuie reinstalat oa data la jumatate de an
sper sati fiu de ajutor...pa pa

| bogdanelu a răspuns:

Intra in bios selecteaza cd rom... si dai boot