| Marius1789 a întrebat:

Când cumperi o licență de windows cum ar fi pentru 10 Pro are o limită de expirare? Sau poate fi folosit doar pe un pc?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doar pentru un singur PC dar nu conteaza care si nu expira. Poti sa-l stergi de pe un PC si sa-l pui pe altul. Daca licenta este OEM se va da cu un PC si numai pe acela merge. Daca schimbi o piesa trebuie sa suni la Microsoft si sa obtii aprobarea modificarii.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de licenta(da pe google ce fel de licente sunt disponibile), insa cele care le vezi pe la magazinele online, is de obicei pentru un pc.

| papuciirupti a răspuns:

Cred ca e pentru unul.
gandeste-te ce ar face daca ar fi pentru mai multe+cele piratate...
nu stiu sigur, doar o parere

Răspuns utilizator avertizat
| Robert2580 a răspuns:

Doar pentru un singur PC.