| Teoo_Teodor_1996 a întrebat:

Cand incerc sa instalez un antivirus se inchide setup-ul de la antivirusul respectiv...
(dar la orice antivirus nod 32, avira, kasperky)
sau daca incerc sa descarc un browser mozila sau opera se opreste la 99%

Vreo sugestie am facut windows-ul iar si tot la fel... am windows xp

7 răspunsuri:
| BlackBoyHD a răspuns:

Incearca MalwareBytes AntiMalware (cauta pe google) este cel mai bun este PRO si e GRATIS daca si asta ti se opreste nu stiu ce poti sa faci baga windows 7 (daca iti suporta) zi-mi configuratia ta te rog

| Teoo_Teodor_1996 explică (pentru BlackBoyHD):

Il am deja si nu gaseste nimic.

| BlackBoyHD a răspuns (pentru Teoo_Teodor_1996):

Ai dat scanare completa?

| qNpHard a răspuns:

Reinstalezi windowsul.Imediat ce il instalezi nu intri nici in D nici in C, nicaieri (cand intri in folderul cu virus ti se raspandeste imediat). Intri direct in internet explorer si iei BitDefender.In timp ce se instaleaza va si scana in acelasi timp.Asta o sa te scape de problema.

| qNpHard a răspuns:

Ar putea fi si o problema hardware desi e cam putin probabil.Niste detalii despre placa video, frecventa ram, procesor, etc? Le poti afla cu Aida 64

| Teoo_Teodor_1996 explică (pentru qNpHard):

AMD Sempron(tm) Processor 3600+
placa video nVIDIA nforce
2.01 Ghz 896mb of ram
Microsoft Windows XP Professional Version 2002 Service Pack 3

Am gasit virusul Trojan downloader vreo idee cum il sterg?

| serverconfig a răspuns:

Salut. Ti se intampla treaba asta din cauza unui virus. Ai doua variante :
1. Formatezi tot hardul (nu de alta dar nu stii unde este localizat virusul) si reinstalezi sistemul de operare.
2. Scoti hardul din PC si il pui pe un alt sistem care are un antivirus bun pe el si ii dai o devirusare