| VladutzBalaurulThau a întrebat:

Cand reinstalez windows-ul (Ex. 10 Pro), cand fac partitiile, selectez pe care sa o fac pentru sistem ( C: ), iar cand totul este gata, nu am decat discul C cu windows-ul, restul de 800 de GB de exemplu sunt disparuti, fara niciun alt disc, desi eu am facut 2 partitii (de 200 si 800 Gb de exemplu). Ma poate lamuri cineva ce fac gresit?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Cand faci cele 2 partitii cum ar fi C si D pe C instalezi windows si nu e obligatoriu sa-l formatezi desi asa ar fi indicat... DAR partitia D imediat ce este creat trebuie obligatoriu formatat altfel dupa instalare windows nu-l vei putea vedea! Bafta!

1 răspuns:
| tiberiutiberiu22 a răspuns:

Ori te duci la disk managment si iil pornesti de acolo ori cauti un tutorial pe net, dar cauta in engleza ca o sa gasesti imediat!
https://www.youtube.com/watch?v=Tysz8cH5mv8 like si subs please