| cecea a întrebat:

va rog ajutati-ma cand imi reinstalez windows 7 si ajung la partitii nu am acel advanced setting sau cum se cheama pentru a sterge partitiile si imi spune sa restartez windowsul de pe disc.Ce insamna sa restartez de pe disc?
Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Un tutorial de instalare uite aici http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| Scorpion12345 a răspuns:

Pai, trebuie sa bootezi de pe cd.
1. bagi cd-ul si cand porneste calculatorul va aparea un mesaj cu press any key to boot from cd or dvd... apesi o tasta. apoi apesi enter apoi faci tot ce stiai si tu sa faci si intr-un final va aparea advanced option. intall. se va restarta. apoi iar porneste la fel, continua. iar restart, apoi te punde sa pui niste date. tu le completezi cum vrei tu. nume, numele computerului, updates, tipul de conexiunde, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.