| adriana996 a întrebat:

Cand stau la pc de la 2 saptamani cam asa a inceput sa-mi deschida singur pagina de opera(mai nou si google chrome )si imi apare un site ceva, e o pagina cu verde si scrie anumite lucruri iar la titlu scrie mare BONTOK. E un virus? Cum pot scapa de el?

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Cred ca este un virus. Reinstaleaza windowsul, e calea cea mai simpla happy.

| Speedo a răspuns:

Cel mai probabil da este virus(ma rog. spyware, shell, backdoor, etc.). Daca antivirusul pe care-l ai nu detecteaza nimic vezi daca bitdefender sau kaspersky mai au scanare online. Daca nici asa nu merge... reinstalare cu formatare partitia primara.