| Gheorghiță_Ciu_1998 a întrebat:

Cand vreau sa reinstalez windows-ul se restartez pc-ul. Astept putin pana imi apare sa apas orice tasta iar apoi imi zice: Cannot boot from CD. Code: -5
De curand mi-am schimbat placa de baza, pe cea veche mergea dar pe asta nu ma lasa!

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Trebuie setat din bios bine. Nu ajunge doar boot priority, acolo mai e ceva de facut. La mine la Asus g75vx laptop in bios am LunchCSM si aia daca nu e enabled nu merge nimic nici windows nici boot nimica si ramane stucked in bios. Poate la tine e altceva da nu stiu pentru ca nu zici ce bios ai si ce scrie in el poate asa stiu ce sa zic. big grin misca ceva prin bios si vei vedea ca merge