| Stefanutz00 a întrebat:

Care e cel mai bun windows pentru jocuri?

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Windows 7

| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Din punct de vedere al consumului si al compatibilitatii, in frunte este XP.
Totusi, desi daca ai un pc de > sau = cu 2ghz si mai mult la 4gb ram, poti opta pentru 7, deoarece ofera mult mai multe lucruri si nu se simte daca ai xp sau 7.

| Gnomul a răspuns:

Windows 7

| iulius92 a răspuns:

Depinde foarte mult de performanțele computerului tău. Dat fiind faptul că tehnologia a avansat rapid, producătorii se adaptează și ei, și momentan cel mai popular sistem de operare este Windows 7, însă dacă nu ai minim 2GB de RAM și un procesor dual-core, jocurile vor avea o performanță scăzută.

În caz că ai un computer mai slăbuț, poți folosi Windows XP.