| Tzigaret a întrebat:

Care e temperatura normala a procesorului/placa video pe un laptop cand este in stand by, nu faci nimic doar te uiti pe Youtube sau google, sau chestii minore?
Si care este cea normala in gaming?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pentru un laptop ar fi dezirabil ~37 pentru browsing, 60 in rest, insa asta la exterior, pe carcasa, ca sigur ajung la 40-50, respectiv 80-90 la interior.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

În medie 40-45* în idle
60-70* load

| lifit a răspuns:

,,,,,,,, daca ei ar fi fost ostili, noi am fi disparut demult,,,,,,,,,,,, TOTALA EROARE!
ANNUNAKI sant ostili 100 %,,,,, ei provin din hibridizarea mixata intre INGERII cazuti ANNU ELOHIM, cu NECROMITONII ANTICI si cu JEHOVIANII ANTICI,,,,,, va asigur ca sant esenta
,, pura,, de maleficitate acesti strabuni ai ANNUNAKILOR...
Ei nu vor sa extermine cirezile de oameni deoarece sant pentru ei precum sant vitele pentru oameni,,,,,, adica oamenii sant sursa de hrana, si sclavi perfecti,,,,,, iar femelele umane sant foarte bune si prolifice fatatoare si incubatoare pentru progeniturile si experimentele lor si ale altora din omni benzile cosmice underiene fundamentale sau colateralele armonice si subarmonice ale lor...
In consecinta ei sustin ca oamenii au fost creati ca sa-i hraneasca, si slujeasca pe ei,,,,, si printre altele ei folosesc oamenii ca si utilitare, cu care se imbraca perfect pentru a-si rezolva misiunile ce le au in lumea oamenilor intrupati,,,,, deoarece in mod natural ei nu au trupuri materiale,,,, fiind duhuri reziduale si cazute...
Pentru femelele umane ideea super virilitatii acestor duhuri intunecate, poate parea apetisanta si incantatoare, ca de obicei,,,,, insa ele nu trebuie sa uite un simplu aspect, si anume ca,,,,,
ENERGIA EROTICO SEXUALA,,,,,, nu este o energie materiala, ci este o ENERGIE SUFLETEASCA,,,,,,

| Ciscodus a răspuns:

Temperatura normala cand e in standby ar trebui sa fie pe undeva la 40-60 de grade celsius, iar in timpul gaming-ului 70-80 de grade

| Andreea_Nicoleta_2000 a răspuns (pentru Ciscodus):

Nu înțeleg cum 70 dacă de exemplu procesorul meu scrie ca operează pana la 105 grade? Unde naiba vedeți voi laptop de gaming care sta în noile jocuri cu procesorul la 60-70? (ca unii asa au scris) îmi ajunge și 90. A atins chiar și 95, în mod performanta și cu o sec înainte sa pornească coolerele ca abia începuse sesiunea de gaming și nu au apucat sa pornească, dar între 80 și 87 de grade sta pe ultra în jocuri, iar pana la 95 e cu verde, ceea ce înseamnă că e bine, de la 95 devin galbena temperatura, adică ei din fabrica îmi dau ca operează pana la 105 grade și la 95 e verde, iar voi mi spuneți ca 70 e temperatura optima? Nici calculatoarele cu răcire pe lichid nu au în jocuri cu setările pe maxim asa. Doar cu turbo boost off sa zic ca sta la 70 și ceva, dar speriați lumea fără sa aveți habar, spun unii de 69 de grade și când intra Gigel cu 90 de grade se sperie