| Florentin_Andrei_D._2001 a întrebat:

Care este cel mai bun distribuitor de tv dintre Orange digi si telekom?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cel care are grila de programe cu cele mai multe din cele care te interesează.

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Digi.
Nu stiu sigur Orange, dar de Telecom se plange toata lumea. Multi au trecut de la Telecom la Digi.

| Atim a răspuns:

Depinde de zona. Sunt zone în care RDS nu are rețea de cablu si da parabolica, in care Orange are fibra sau in care telekom da net pe fir de telefonie la viteze infime (10mbps). Daca vrei sa o iei subiectiv, adica intr-o localitate, depinde, daca vrei sa o iei la nivel national, Orange e cel mai slab. Tv da oriunde cu parabolica, dar între parabolica si cablu întotdeauna cablul va avea semnal mai stabil. Fibră are in foarte putine orase si dintre acele orase in si mai putine fibra e a lor. Ei au o colaborare cu Telekom care le da dreptul sa le folosească reteaua, deci instaleaza servicii Telekom sub numele Orange. Raman RDS si Telekom. Telekom are reteaua veche de internet pe fir de telefonie in aproape toata tara, e un serviciu prost dar are acoperire națională, pe cand rds are o acoperire mai restransa. Pe antena dau ambii cablu, dar cel putin telekom incearca sa se extinda cu fibra, si in ultimii ani au constituit retele masiv pe cand rds nu prea face extinderi. Totodată rds are multe retele cumparate de la furnizori locali pe care nu le-au modernizat pe cand Telekom si-a construit propriile retele. Eu as considera Telekomul cel mai bun la general, dar per localitati depinde.

| POLINOM a răspuns:

Digi in mare parte.