| maria11579 a întrebat:

Care este diferenta dintre o imprimanta laser si o imprimanta cu jet de cerneala? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Citeste acest articol. http://www.giz.ro/componente-pc/imprimante-jet-laser-22095/ este mai amanuntit si mai pe inteles.

| maria11579 explică (pentru RareşTPUro):

Multumesc mult!

| RareşTPUro a răspuns (pentru maria11579):

Cu placere, multumesc si eu de funda! kiss

| KodrutZ a răspuns (pentru maria11579):

Pe scurt, aia cu jet e tehnologie invechita, moarta si a draq de scumpa ca pret/pagina, iar aia laser e ok. In ambele cazuri, nu merita sa ai imprimanta acasa. Eu am una cu jet (scanner/copiator de asemenea) si vreau sa scap de ea, nu o ia nici draq. Astea cu imprimanta nu valoreaza nici cit plasticul din ele...

| DjNick112 a răspuns (pentru KodrutZ):

Imprimanta e ca si masina, degeaba cumperi masina cand nu ai bani de benzina, asa e si cu imprimanta, degeaba ai cumparat daca nu ai bani s-a schimbat tusu happy

| KodrutZ a răspuns (pentru DjNick112):

NU e asa. E ca si cum te-ar costa sa circuli cu masina ta de 10 ori mai mult decit daca ai merge cu taxiul.