| paulp a întrebat:

Care este diferenta intre izopren si izolir?

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Izopren-ul este obiectul, adica saltea folosita la camping, ca sa nu stai direct pe pamant, asfalt samd.

Izolir din cate stiu, se refera mai mult la proprietatea unui obiect de a izola, in cazul de fata izopren-ul care nu permite schimbul de caldura dintre corpul uman si terenul pe care-i instalat. De altfel cei doi termen sunt folositi adesea impreuna, sub forma de izopren izolir, asa cum exista si banda izolir de exemplu.

3 răspunsuri:
| RosataMarian a răspuns:

Diferenta constructiva e doar densitatea. De obicei e cam tot aia.

| paulp explică (pentru RosataMarian):

Si care e mai bun? care e mai dens? care e mai calduros?

| paulp explică (pentru RosataMarian):

Si care e mai dens? care e mai calduros?