| costy20 a întrebat:

Care este diferenta la procesoarele Intel i3, i5, i7 din a 3 generatie si a 2 generatie? funda!

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Trecerea de la arhitectura Sandy Bridge la Ivy Bridge, de la fabricarea pe 32nm la 22nm, care se vede intr-o scadere a energiei consumate si o crestere a perfromantelor.
O alta schimbare majora s-a petrecut la nivelul iGPU-ului care este mult mai bine pus la punct. Se spune de iGPU-urile de pe Sandy Bridge ar fi putut fi considerate decente in vremea lor daca ar fi functionat, dar n-au functionat corect in toate aplicatiile niciodata.
HD 4000 din Ivy Bridge este mai bine pus la punct ca functionalitatea a driverelor alaturi de performante mult crescute.
Spune-ne care e bugetul maxim de care dispui si pentru ce vei folosi laptop-ul si revenim cu o recomandare! Succes!

3 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Esti interesat de procesoarele pentru laptop sau desktop?

| costy20 explică (pentru laptopnews):

De laptop! vreau sa-mi iau si nu stiu de care si care sant diferentele.

| laptopnews a răspuns (pentru laptopnews):

Multumim pentru fundita! Daca mai ai si alte intrebari, nu ezita sa ne cauti! Succes!

| laptopnews a răspuns (pentru costy20):

Trecerea de la arhitectura Sandy Bridge la Ivy Bridge, de la fabricarea pe 32nm la 22nm, care se vede intr-o scadere a energiei consumate si o crestere a perfromantelor.
O alta schimbare majora s-a petrecut la nivelul iGPU-ului care este mult mai bine pus la punct. Se spune de iGPU-urile de pe Sandy Bridge ar fi putut fi considerate decente in vremea lor daca ar fi functionat, dar n-au functionat corect in toate aplicatiile niciodata.
HD 4000 din Ivy Bridge este mai bine pus la punct ca functionalitatea a driverelor alaturi de performante mult crescute.
Spune-ne care e bugetul maxim de care dispui si pentru ce vei folosi laptop-ul si revenim cu o recomandare! Succes!