| SKisM a întrebat:

Care imi zice si mie de ce mi se intrerupe sunetul cand ascult muzica sau ma joc. Exact dupa ce se intrerupe imi apare aia jos "Windows can play sounds now".

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Deci exclud cablu rupt parțial.
Ai instalat un driver pentru sunet sau driverul specific plăcii de sunet?
Dezinstalează de tot driverul(cauți Device Manager> click dreapta pe Sound, video> Properties http://goo.gl/vt0K0)
Dacă ai CD/DVD cu driverele instalează-l de pe el.
Dacă nu-l mai ai, vezi cu Slim Drivers, de aici> http://goo.gl/bqpRU
, dai Start Scan apoi Download Update la ce detectează.
Sau direct cu Drp.su> http://goo.gl/rUKC5
(însă îl ștergi/dezinstalezi programul după aceea ca să nu-și facă update).
Astea sunt programe de actualizare.
Dacă tot nu merge:
Folosește utilitarul System Restore. Vezi dacă ai vreo dată de săptămâna trecută.
Start, cauți msconfig.exe, mergi la Startup și debifează ce nu folosești (asta mai mult ca să pornească PC-ul mai repede).

10 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Asculți muzică la căști sau boxe?
Windows xp/7?
Poate fi de la cablu, să fie aproape rupt (la cel pe care îl bag în mufa jack verde) și atunci cumperi alte boxe/căști, cel mai bine.
Reinstalează placa de sunet și vezi dup-aia.

| Sternex a răspuns (pentru DDCC):

Sunt eu SKisM nu pot sa raspund de pe contul meu thinking, in fine. Am windows 8, am avut niste boxe credeam ca au alea ceva de se intrerupea si am bagat combina si la fel face, cand ascult la casti la fel. Am instalat acu o sapt un driver de sunet si inainte sa il instalez nu se auzea intrerupt thinking

| DDCC a răspuns (pentru Sternex):

Cum nu poți răspunde? Nu te poți loga?

| Sternex a răspuns (pentru DDCC):

Http://img248.imageshack.us/img248/7546/15006365.png. Uite imi apare ca sunt pe cont dar cand vreau sa raspun sau sa las un comentariu imi apare aia sa imi fac cont sau sa ma loghez.

| DDCC a răspuns (pentru Sternex):

Http://youtu.be/WBRcLXhB7Dw
Vezi că dacă bifezi și Delete cookies va trebui să te loghezi iar pe toate site-urile.
Ai reușit cu sunetul deci?
P.S Dacă ai vreun toolbar instalat, dezinstalează-l, e pentru browser, viteză.
Aruncă o privire aici dacă dorești să instalezi un program free>>> www.ninite.com

| Sternex a răspuns (pentru DDCC):

Sunetul a mers, dar sa rezolv problema la cont nu a mers thinking Mersi oricum >big grin

| DDCC a răspuns (pentru Sternex):

Ai șters datele după cum am zis?
Pe alt browser ai încercat?
Spre exemplu pe Chrome sau Comodo.
www.ninite.com/chrome/

| Sternex a răspuns (pentru DDCC):

Da am incercat si face la fel. Cred ca e de la cont thinking

| Sp3ciaL0pS a răspuns (pentru DDCC):

Hei mam lut dupa din acum deci nu-mi mergea casca cand ascultam muzica mise opera mam luat dupa tine acum nu merge nici boxele si nu mai merge sama uit pe videoclipuri terog nu sti ce sa fac?

| DDCC a răspuns (pentru Sp3ciaL0pS):

Ce am scris eu a fost cum să dezinstaleze driverul pentru placa de sunet.
Pentru instalarea driverelor și actualizarea lor poți încerca cel mai simplu Driver genius -> http://goo.gl/jB02n

Click pe Start -> Run scrii services.msc mergi la Windows Audio şi dai restart la serviciu.

| DDCC a răspuns (pentru Sternex):

Deci exclud cablu rupt parțial.
Ai instalat un driver pentru sunet sau driverul specific plăcii de sunet?
Dezinstalează de tot driverul(cauți Device Manager> click dreapta pe Sound, video> Properties http://goo.gl/vt0K0)
Dacă ai CD/DVD cu driverele instalează-l de pe el.
Dacă nu-l mai ai, vezi cu Slim Drivers, de aici> http://goo.gl/bqpRU
, dai Start Scan apoi Download Update la ce detectează.
Sau direct cu Drp.su> http://goo.gl/rUKC5
(însă îl ștergi/dezinstalezi programul după aceea ca să nu-și facă update).
Astea sunt programe de actualizare.
Dacă tot nu merge:
Folosește utilitarul System Restore. Vezi dacă ai vreo dată de săptămâna trecută.
Start, cauți msconfig.exe, mergi la Startup și debifează ce nu folosești (asta mai mult ca să pornească PC-ul mai repede).