| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Care laptop e mai bun?
-cu placa video de 2 gb nVIDIA sau radeon
-cu procesor quad, i3, i5 sau i7?

3 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Te-am putea lamuri si mai bine daca ai pune 2 poze cu laptopurile pe care doresti sa le achizitionezi.

Succes,

| ketchuppw a răspuns:

Depinde de specificatiile placii video/procesorului.
insa este si logic ca i7 sa fie mai bun ca i3, i5 sau quad daca este un procesor de generatie superioara

| ANONYMBOSS293 explică:

Nu am anumite laptopuri, doar vreau sa stiu ce procesor e mai bun. Am vazut ca la quad sunt 4 nuclee de 2gb iar la i3/i5/i7 sunt doar 2 nuclee de 2b. Nu stiu cum ar putea i7 cu 2 nuclee de 2b sa fie mai bun decat un quad cu 4 nuclee de 2 gb.