| Larisa005 a întrebat:

Care sunt mai bune? Telefoanele cu touch sau cele normale? big grin

Răspuns Câştigător
| Tazz1kee a răspuns:

Alea alb-negru is cele mai bune telefoane. Funda?

14 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Depinde.Eu cred ca cele mai bune sunt cele normale.

| Mary496 a răspuns:

Parerea mea(dupa ce le-am incercat pe amandoua) e ca un telefon normal dar mai performant e clar mult mai bun.

| IIIx333III a răspuns:

Sunt sigura, cele normale. Din proprie experienta, crede-ma. Acum am un Samsung Corby si de multe ori il schimb cu un telefon mai vechi, un Vodafone 372...(sau nu mai stiu sigur numarul).

Avantaje Touch:
Sunt mai elegante.
Ii dai pe toti pe spate.
De obicei au mai multe setari de afisaj.
Au o carcasa mai mare{asta e un avantaj pentru mine caci imi pun multe abtibilturi pe ealaughing}

Dezavantaje:
Sunt mai scumpe.
Eu de exemplu, daca vreau sa scriu un sms mai lung, trebuie sa imi curat ecranul de vreo 5 ori ca sa mearga tastele, deci.deobicei un Touch nu te tine mult.

Sper ca te-am ajutat. Daca vrei sa iti cumperi un telefon, eu una iti recomand unu din acelea cu taste, pe care le scoti in afara{da...sunt proasta, nu stiu cum se numeste} sau unul normal. In orice caz, nu unul cu Touch.

Byez.

| stick a răspuns:

Cele normale sunt mai rezistente si fiabile, dar daca vrei aspect placut si nu un telefon cu tastatura... alegi ce vrei, parerea mea e ca la un telefon trebuie sa vorbesc, nu sa-l gadil pe tfkwinking

| justbogd4n a răspuns:

Cele normale.deoarece la cele cu touch se strica f repede displayul.am avut si eu si neee chiar nu merita

| szmotovio a răspuns:

Eu le prefer pe cele normale. cele touch screen.pff trebuie multa grija sa nul zgarii etc

| 46 a răspuns:

Sincer mi se par ok cele cu touch... Am Samsung Corby si nu am probleme... Dar totusi la rezistenta nu compara un touch cu unu normal. Daca vrei un telefon bun, si sa nu fie asa normal, i-ati un qwerty!

| DiannaDia a răspuns:

Alea normale ca daca la touch ti se strica un lock unde apesi dupa aia ti se strica tot! crede-ma eu am avut 7 pana acum si mau tinut 1 an sau 2.am avut LG, Nokia etc!batting eyelasheswinkinghappyacum am un Nokia N70

| LoveAngel223 a răspuns:

Cele normale sau qwerty exista o statistica facuta de americani in care spune ca 98% din cei care au avut touch screen nu sunt multumiti si nu isi mai cumpara a doua oara.

| Laurishkutza a răspuns:

Telefoanele touch sunt super, recunosc. Au o groaza de chestii tari, se conecteaza la computer, pot avea GPS... Dar sunt foarte sensibile. Sincer, de multi ani (aproape 5 ani) am telefon simplu, Sony Ericson T250i. Nu face decat poze, are 3 jocuri si radio. Eu sunt multumita de el, pentru ca doar sun de pe acesta.
Daca ai nevoie de un telefon cu muuuulte functii, alege un touck sau unul simplu, cu tastatura QWERTY sau glisanta, dar cu multe optiuni.
Daca esti adept al simplitatii si iti place sa tii mult un lucru, ia unul clar simplu, ca al meu.
Daca iei un touch, alege un Nokia sau un LG, nu Samsung Corby sau de alt fel, ca aia sunt nesimtiti rau si daca ti se strica iti spun sa iei altul.
Eu totusi iti recomand unul normal (concluzie)
Te rog, imi dai FuDoI?

| Dia :"> a răspuns:

Pei depinde. Cele cu touch sunt bune daca nu te misti prea mult si nu alergi sau te joci. da` sunt mai bune si speciale cele normale. Deoarece nu ai probleme in ploaie cu touch`ul sau cand mananci semintse. Da` mai elegant e touch`ul. Si mai sport. Mai demodat cel normal. In principiu, daca iei dupa calitate cele normale. Daca iei dupa aspect. Touch clar.
Funda blushing?puppy dog eyes

| Andreea50 a răspuns:

Este adevarat ca cele cu touch screen sunt mai stilate, dar mie personal imi par si mult mai fragile, "sensibile". Depinde ce cauti. Sunt sigura ca poti gasi un echilibru intre cele doua caracteristici : stilat si rezistent/fiabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca aplicatii si tehnologie cele cu touch screen sunt mai bune acum dar eu am Alcatel OT-C701 si sunt mandru de el ca primit de la centru cable de date si pot descarca si incarca de pe telefon si in el, acum telefoanele mai noi au aplicatii mai multe si mult mai bune dar problema e ca acelea sunt si mai scumpe

| marycris a răspuns:

Normale...am 2 experiente cu touchhappy