| ioana181 a întrebat:

Sunt mai bune telefoanele cu touch screen decat cele normale sau sunt doar la moda?

Răspuns Câştigător
| fabogov a răspuns:

Touch Screenul în ziua de azi, este mai mult o fiță.
2 motive mari și tari : -Dacă se întâmplă să îți scape cu dysplayul în jos... următoarea vizită este la service.
-Cum am peățit și eu, dupa o folosință îndelungată (cca. 1 an) ai să observi oarecare "adâncituri" în dysplay...pentru că, mai toți sunt tentați să apese destul de tare, acest lucru uzând in timp filmul protector touch.
Dacă ai bani, si crezi că îl poți întreține, ți-l recomand. Dacă nu...ramai la unul normal, cu taste, dar în același timp, unul care îți satisface toate cerințele de la un telefon.
Succes.

19 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

TELFONUL trebuie sa aiba butoane, sa tina bateria si sa poti vorbi, sa fii sunat.
Acum, ca tehnologia a avansat... E alt lucru. Eu prefer telefoanele cu butoane. Cele cu eran tactil sunt... firave si si atat de bune dpdv calitativ.

| lola a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.Nu cred ca sunt neaparat mai bune...Si eu am telefon cu touch screen dar nu e asa sensibil cum a zis fabogov. L-am scapat de mai multe ori cu fata in jos si nu a patit nimichee hee Dar singurul lucru naspa e ca nu tine foarte mult bateria.Adica pentru un telefon de asta e ok dar tine mai putin ca celelalte...cu taste.Pe mine ma tine bateria 4-5 zile maxim! daca nu vorbesc foarte mult... Mi-a zis cineva ca asa e.la telefoanele mari nu tine mult bateria...nu stiu daca e asa sau nuhappy.

| SweetCandy a răspuns:

De acord cu softbig grin sunt de 100 de ori mai sensibilebig grin

| den a răspuns:

Mi se par incomode tare..pe mine nu ma atrag telefoanele de genu astahappy

| metonst54 a răspuns:

Eu tot prefer telefoanele cu keyboard, dar fiecare cu gusturile lui

| Teooo a răspuns:

Sunt doar de fite. Eu am un prieten care si-a luat un touch screen iar dupa vreo 6 luni i s-a stricat touch screenul iar reparatia costa vreo 5 milioane... Deci eu iti recomand cel normal.

| wizopo a răspuns:

Eu Samsung galaxy mini, e cu touch normal. l-am scapat cu ecranu jos de cateva ori dar nu s-a spart niciun ecran, s-a zgariat putin, abia se vede. oricum bateria tine foarte putin la astea toch screen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul este pentru vorbit.
Sunt doar impresii screen touch-urile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe. s. dacă poţi scoate profit de pe urma lui e bun... dacă nu las-o baltă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustiu ce sa spun doar ca eu mi-am cumparat de 4zile tell cu touch screem: Samsung gt-s5230 si nu sunt prea multumita de el...nu este asa cum ma asteptam sa fie... daca as putea l-as schimba cu un Samsung corby.winkingcred ca as fi foarte multumita de el. oricum regret pentru ca nu am ales ce trebuia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefoanele cu touch screen "intra la apa"am un tel cu touch si l-am scapat in zapada iar cand l-am scos era displayul ud iar prin unele parti ale displayului nu mai poti "tasta"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarete bun telefonul! ti-l recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt mai bune findca se strica foarte repede

| YayuK a răspuns:

Imi puteti recomanda si mie un telefon care sa arata "bine" cu camera buna de pana la 3, 2 Mpixeli, ablu de date, bluetooth si card memorie dar care sa nu ie cu touch screen? big grinbig grinbig grin puteti sa ma ajutati cu un mail la dyapryncess@yahoo.com

| vanessa_7035 a răspuns:

Iti zic eu ca nu sunt bune DE NIMIC! Eu am un iPhone 3g, un lg Prada si un BlackBerry 9000 (blackberry nu e touch screen dar este cel mai bun telefon din lume! intr-adevar...costa mult... dar face banii) Eu am alea 2 tel cu tocuh screen pentru ca sunt fotomodel (dat fiind faptul ca sunt fotomodel...trebuie sa ma si tel cu touch screen...ca na... e la moda... dar nu sunt bune de nimic)Mai bine dai 25-30 de milioane pe un black berry da' (dupa parerea mea) il ai toata viata! acum tu decizi!

| nicoletadumitrascu a răspuns (pentru vanessa_7035):

Vai draga da ce figuri ai pe tine!

| darius_4878 a răspuns:

Sunt doar la moda telefoanele cu touch screen si se strica repede si in plus daca til scapi cu ecranu pe jos si til spargi atunci ii rau de tot dar daca ai un telefon asa norman cum are si un prieten de a meu ii foarte bine ca alea is si rezistente si au butoane normale asa ca recomand sa ai un telefon normal.

| adita626 a răspuns:

Teooo a exagerat cu costul de reparatie el este de 1 milion 700 mai exat facut ca oglinda am un telefon cu touch mi-a cazut de ne numarate ori si n-are nmc

si cele normale ma plimbam cu bicicleta cu un coleg neam izbit si ia sarit telefonul pe sina la calcat un gip telefonul a facut trosc dar nu a patit absolut nmc crede-ma sper ca raspunsul meu sa iti fie de ajutor

| adita626 a răspuns:

Ps un telefon cu touch ingrijit tine mult mai mult decat unul care habar nai unde il arunci