| pursisimplu a întrebat:

Care sunt primele ţări ca grad de utilizare a internetului pe cap de locuitor? România cam pe ce loc s-ar afla?

Răspuns Câştigător
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Şi aici poţi găsi rezultate interesante:

http://www.wolframalpha.com/input/?i=+internet+usage+per+capita

Pe acel tabel să dai click de mai multe ori pe ''More'' până obţii rezultatele dorite, de pildă faptul că România este pe locul 80.

2 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Nu te-ai plictisit, mă? Parcă eşti robot...

| BigG a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_Internet_users

Da click pe Rankul de la ultima coloana ca sa fie dupa gradul de utilizare