| Celestyan a întrebat:

Cartela SIM e blocată și îmi cere codul puk pe care nu îl mai știu. Telefonul respectiv are cartelă Digi.Cum îi pot găsi codul puk sau debloca?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu a luat codul Pin cunoscut, atunci probabil cartela este defecta.
Mergi la careva caserie Digi si iti vor schimba cartela.

| leapșa a răspuns:

Verifici codul tau PUK de pe alt nr de telefon Digi.

| Packer19 a răspuns:

Daca nu mai stii codul puk si nu-l mai gasesti nu ai ce sa faci, decat sa te duci la un service gsm sau vreun magazin de telefonie si sa-i dea restart ei telefonului, sau sa-ti dea alta cartela pe numarul acela...altceva nu poti face
Ar mai fi de zis ca in mod normal codul puk se gaseste pe cartela/cardul de telefon... daca ai aruncato, e genial, trebuie sa mergi in magazin. Bafta

| Celestyan explică (pentru Packer19):

Din cate cifre e format codul puk

| Packer19 a răspuns (pentru Celestyan):

Din cate stiu eu poate varia intre 5 si 8 cifre