| emiioana a întrebat:

Ajutorrr! mi-am blocat cartela de vodafone si imi cere codul puk si nu il stiu pot sa caut undeva pe net ca sa mi-o pot debloca?

Răspuns Câştigător
| saku970 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca merge deoarece cod-urile puk sunt diferite de la cartela la cartela eci ar trebui sa cauti cutiuta aia a ei ca trebuie sa scrie pe ea, daca nu o gasesti, mergi intr-un magazin Vodafone si intreaba un expert ce trebuie sa faci.bine probabil ca o sa til dea da ca ii arati contractul (daca esti pe abonament), asta stiu din proprie experieta decat ca eu nu l-am blocat ci l-am pierdut si mi-a dat alta cartela cu acelasi numar.
P.S.: Eu sunt pe Orange...

5 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

Codul puk se gaseste in cutia telefonului [cutia cu care l.ai luat din magazinhee hee] Mai exact pe "cartela" aia mai mare de unde se rupe aia mica de pus in telefonhee hee

| thegreatgatsby a răspuns:

Codul puk este scris pe o hartie pe care ai primit'o odata cu telefonul, in cutia lui.

| BuBuLoi21 a răspuns:

Stiu ca ca la Orange dadeai la *100# si era ultima cu puk si scriai nr si mergea dar l avodaf nu stiu sigur. poti incerca si asa sa vezi daca iti apare ( asta daca nu gasesti codul )

| emiioana explică:

Codul meu puk e blocat... si nu imi trebuie codul acela pentru al debloca... daca stiti var rog sa-mji spuneti

| BuBuLoi21 a răspuns (pentru emiioana):

Iti trebuie codul puk 2