Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cate ore considerati ca e normal sa stati pe pc?

Răspuns Apreciat de Editori
| cristi202 a răspuns:

Normal, ce mai e normal in lumea asta?
De e vorba de-un copil, 1-2 ore.
Un adult, care nu are job pe calculator, 3-4 ore.
Un adult, cu job obligat-fortat 8-10 ore pe calculator, o jumatate de ora maxim.
Un hacker, daca reusesti sa-l convingi sa ia o pauza de doua ore, e mare lucru. happy

48 răspunsuri:
| AllEyezOnMe a răspuns:

Normal ca 2 ore, asa zice si la TV...dar generatia asta... 10 ore pe PC

| alexandrualind a răspuns:

2-3 ore.

| flarn a răspuns:

Cat mai multehee hee

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce naiba faci pe PC in 30 de minute? straight face

| CPAElites a răspuns (pentru Superior):

Laba

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CPAElites):

Iti dai drumu' greu, bun baiat

| Popa_Ionuț_2000_ukUM a răspuns:

Trebuie sa stai in jur de 3-5 ore sau mai putin

| xantersiatat a răspuns:

Inca ma amuza ca unii oameni spun ca statul LA calculator dauneaza sanatatii(mai ales in privinta ochilor). Acesti oameni ar trebui sa se documenteze, deoarece nici monitoarele, nici televizoarele, nici telefoanele nu dauneaza ochilor( decat daca sunt din 2005, in cazul asta pa pa sanatate). Singurul lucru cu care sunt de acord este ca cu cat stam mai mult LA calculator, stam mai mult PE scaun, lucru ce agraveaza corpul, dar daca mai stai si in picioare si faci sport, nu vad nicio problema sa stai si 14 ore LA el, cu conditia sa termini tot ce iti propui. PAREREA MEA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu stau tot asa, eu oricum am problema la ochi mostenita

| Sciply a răspuns:

1 sau poate 2h

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru xantersiatat):

Am aceeasi parere

| Anatol06 a răspuns:

2-3

| maricicadivorțata a răspuns:

3 minute si apoi iei o pauza de 3 ani.(ca sa nu ti se strice ochii, sunt unele site-uri care iti pot strica ochii numai cand le deschizi) happy

| EduardYTB a răspuns:

Este normal sa stai maxim 2 ore pe pc

| RainmakerX a răspuns:

Azi am stat 6 ore si cica e zi de scoala. Eh, asa imi trebuie daca am vrut mate-info.

| Kiki20098 a răspuns:

Depinde ce varsta ai...1.-2 ore pe calculator, si 4-5 ora pe afara happy

| Kiki20098 a răspuns:

Depinde ce varsta ai...1.-2 ore pe calculator, si 4-5 ora pe afara happy
Cam asa fac eu

| Razvan_Bogdan_1997 a răspuns:

In jur de 2 ore