| anonim_4396 a întrebat:

Caut o pereche de căști bune cu microfon de folosit pe desktop PC cu Linux (Ubuntu). Are cineva o recomandare? (Cineva care chiar a testat și funcționează bine.)

Am mereu o problemă cu un zgomot de fond la microfon, am instalat un plugin care rezolvă un pic, dar tot nașpa se aude. Pe laptop e ok... Dar e enervant în ședințe să vorbesc de pe laptop și să fac share screen de pe PC.

Aș mai testa cu 1-2 perechi de căști. Dacă nu vrea, o să iau o placă audio externă. happy Merci.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ah, ok atunci in cazul asta ia de pe amazon. https://www.amazon.com/......B08BNPSZVP

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Testeaza niste casti bune care integreaza placa de sunet. De exemplu, Creative SXFI Gamer. Au un microfon absolut incredibil. https://us.creative.com/p/headphones-headsets/creative-sxfi-gamer

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Ciubuntu, mhm.

HyperX Cloud 2 este recomandarea mea domnule Ghita.

| norahece a răspuns:

Ce buget ai?

| anonim_4396 explică (pentru norahece):

500 lei

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Te incadrezi cu SXFI Gamer lejer. Si le gasesti si pe Amazon prin Europa, ca sa nu fie complicat si scump cu transportul/importul. In ce zona a Romaniei stai? S-ar putea sa am eu un SXFI Gamer si un Theater + Air (wireless ambele) de dat. De testat, macar, daca sintem in acelasi oras. happy

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns (pentru anonim_4396):

HyperX Cloud 2 happy
O sa fii asa de placut surprins incat o sa-ti mai iei inca o pereche, de rezerva.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Lângă Beiuș (Bihor). Musai să iau noi, că e din niște buget de la PFA care mi-a rămas și vine documentat cu ordin de plată etc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah, ok atunci in cazul asta ia de pe amazon. https://www.amazon.com/......B08BNPSZVP

| ANdy32 a răspuns:

Razer sunt cele mai bune.