| Cosmin888888888 a întrebat:

Caut un curs de electronica cu care sa fac câteva proiecte în arduino, senzori etc.
Partea de programare nu e o problema. Însă cum nu mi-a plăcut deloc fizica în liceu nici acum nu cred ca s-ar prinde ceva de mine dacă nu fac și ceva practica/laborator cu cineva care să-mi explice noțiunile de baza într-un proiect. Nu doar teoretic.
Pe google am găsit câteva cursuri însă sunt pentru copii. Nu ca n-aș fi la nivelul lor în cunoștințele de fizica însă caut un curs pentru adulți.

Cursul ma interesează în București, iar dacă e în uichend e și mai bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei arduino si tu nu stii sa scrii corect weekend? No ***?!
Sunt zeci poate sute de cursuri pe tot internetul, atat de componente si circuite pasive cat si de electronica si alte cele, eu unul spun sa nu te prostesti cu arduino, o sa inveti in facultate fpga-uri si alte cele, senzori, componente, rezistoare, traductoare, termorezistoare, inveti la liceu de electronica/facultate de electronica.

| Maryan_Marian_1994 a răspuns:

Salut! Nu trebuie neaparat sa urmezi cursuri arduino real atata timp cat timp aceste cursuri de perfectionare in arduino sunt disponibile online si nu trebuie sa platesti. Cauta pe google curs online arduino si ai sa gasesti.