| Adlai a întrebat:

Bună ziua,

Aș dori să fac cursuri de știință, adică să învăț Fizică, Chimie, Fizica, Matematica și Programare.

Până acum, eu am găsit https://calificare-evaluare.ro/......bucuresti/ doar că nu știu daca voi învăța ceea ce vreau să învăț.

Ceea ce doresc să învăț este cum sa fac un mecanism și cum să fac un motor.

Ceea ce vreau să vă întreb este

1. Știți niste cursuri de Fizica pentru adulți, unde învăț de la clasele 7-12 și în plus? Că aș vrea să recuperez ceea ce nu mi-a ieșit să învăț.

2. La Do it Academy, pot și adulții să vină să facă IT și Programare?

3. La cursul de Chimie, Mecanica și Echipamente, și la Do it Academy, pot să fac toata viata?

Mulțumesc

Dau funda

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ma bucur ca ai realizat ca unele dintre aspiratiile tale erau nerealiste si acum ai aspiratii mai rezonabile, de genul sa fii noul Leonardo da Vinci.

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pana acum ai vrut sa inveti: Fizică, Chimie, Matematica, Programare, inginerie aerospatiala, teologie Iudaica, teologie crestina, teologie Islamica, teologii budiste, limbile antice, limbile moderne, filosofie, istorie si Drept.

In plus ai vrut sa devii prim-ministru, presedinte, sa stai la masa cu toate capetele incoronate ale lumii si sa lucrezi la NASA.

Sigur nu-ti supraestimezi capacitatile intelectuale?

| Adlai explică (pentru johnnny123):

Cat despre Prim Ministru, asta sigur nu am nici-o sansa.

Viata e prea frumoasa, si vreau sa gasesc multe lucruri sa fac ca sa ma pot bucura de viata.

Cat despre NASA, e prea mult stres acolo. Nu ma cred ca am sansa sa merg acolo.

Cat despre Presedinte, asta sigur 100% nu am nici-o sansa sa devin Presedinte al Romaniei. Pentru ca nu am calitati ale unui Presedinte. Si plus ca am vazut deja ca lumea nu e de acord cu ideea mea, si decat sa supar mai bine imi schimb dorinta.

Singurul lucru care pot sa devin este sa devin Sheikh si Mufti, pentru ca vreau sa fac multe fapte bune cum ar fi sa elimin radicalismul si terrorismul, si plus ca mai am pasiunea de a invata la stiinta, si nu pot fara sa fac cursuri.

Vreau sa fiu recunoscut ca un Musulman care a inventat masinarii avansate. Adica practic, sa contribuii in lume, asa cum au contribuit Leonardo Davinci.

| johnnny123 a răspuns (pentru Adlai):

Ma bucur ca ai realizat ca unele dintre aspiratiile tale erau nerealiste si acum ai aspiratii mai rezonabile, de genul sa fii noul Leonardo da Vinci.

| Meme10Meme a răspuns:

Nu te mai faci prim-ministru in Kuweit?;=]]

| Adlai explică (pentru Meme10Meme):

Pai am inteles ca, daca vreau sa fiu Prim Ministru al Kuwaitului, trebuie sa fiu ales de Emirul Kuwaitului sau trebuie sa fiu binecuvantat. Si de asta, am renuntat, ca nu ma vad ca am sanse acolo.

| Meme10Meme a răspuns (pentru Adlai):

Ok.