| VyKond a întrebat:

Ce ati alege dintre Segotep SG-500A sau Corsair VS450? dau funda pentru un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Uite ce zic eu. Daca iti faci un sistem beton, super-gaming si ti-ar fi trebuit o sursa de peste 750, Corsair era alegerea inteligenta. Pentru un pc middle-range cu o sursa obisnuita, Segotep isi face treaba foarte bine.
Mie imi place foarte mult brandul asta pentru ca la un moment dat nu mai gaseai carcase si surse cu performante bune si pret acceptabil. Erai nevoit fie sa te multumesti cu rahaturi fie scoateai bani si ma bucur ca au aparut astia sa le mai dea peste nas celor de la Cooler Master si altii.

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Greu. As merge pe segotep fiindca e mai ieftina si nu e nici asa proasta ca deluxe sa zicem

| VyKond explică (pentru greyhound):

Stiu,dar ambele au avantaje, insa pe Corsair as merge pentru brandul celebru, iar pe Segotep pentru ca e certificata 80+, are 500w si rail dublu la 12V.

| greyhound a răspuns (pentru VyKond):

Uite ce zic eu. Daca iti faci un sistem beton, super-gaming si ti-ar fi trebuit o sursa de peste 750, Corsair era alegerea inteligenta. Pentru un pc middle-range cu o sursa obisnuita, Segotep isi face treaba foarte bine.
Mie imi place foarte mult brandul asta pentru ca la un moment dat nu mai gaseai carcase si surse cu performante bune si pret acceptabil. Erai nevoit fie sa te multumesti cu rahaturi fie scoateai bani si ma bucur ca au aparut astia sa le mai dea peste nas celor de la Cooler Master si altii.

| Me2 a răspuns:

Corsair e ceva mai ok decat acel segotep,dar sursa de la corsair are electronica CWT, ceva mai slabuta decat sirtec, deci dintre cele de sus, niciuna, iti recomand sirtec
http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-400w/

| VyKond explică (pentru Me2):

Imi va ajunge acel Sirtec pentru un i5 3470 si un Sapphire HD 7770 OC la 1100/5000 mhz?

| Me2 a răspuns (pentru VyKond):

Da, va tine sistemul fara probleme si in full load, am vazu reviewuri in care sirtec'ul acela tinea un i7 3770k si hd 7950 daca nu ma insel

| SpecialistIT a răspuns:

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!