| vladimir23 a întrebat:

Ce fel de imprimanta face imagini pe cd si cam cat ajunce de la cel mai mic pret la cel mai mare pret si marca?

Răspuns Câştigător
| dreamfall a răspuns:

Imaginea pe cd nu o face o imprimanta, trebuie` sa ai un dvd-rom Light-Scribe, ala imprima direct pe cd, cred ca, cu laser, asta nu l`am incercat niciodata, asta pe de o parte, pe de alta, nu trebuie sa ai un multifunctional, e destul o simpla imprimanta, singuru` lucru e ca trebuie sa ai un program de imprimat covers, de exemplu nero, e f. bun, daca ai si pegatine sa-i bagi la imprimanta cu atat mai bine, daca nu, merge si hartie normala a4, atata ca o sa trebuiasca sa decupezi forma cd`ului si dupa aia folosesti un lipici sa lipesti pe cd... si nu, cea mai ieftina multifunctionala cel putin aici in spanaia nu e 120-150 cum zice virus, gasesti pe aici si la 70... asta noua, imagineaza`ti ca una second-hand e mult mai ieftina... singura problema ar fi ca o sa te ruineze pretul cartuselor, dar alea le poti reincarca, is tot felul de kituri de reincarcare si sunt foarte foarte economice...

2 răspunsuri:
| Onutzu a răspuns:

Se numeste imprimanta multifunctionala.Preturile sun in functie de marca, si calitatea acesteia. Cea mai eftina cu aproximatie ca nu mai retin exact 120-150 €, si la cel mai mare pret, sunt care depasesc 1200 €

| dalea a răspuns:

Eu am vazut la un prieten o HD care face imagini pe cd. La pret nu iti pot spune prea sigur ca o avea mai de demult dar cred ca in jur de 600 de lei.