| kuka a întrebat:

Ce fel de virus am daca nu pot sa intru in task manager si nici in registry editor? Am scanat cu kaspersky si nod32 si mi-au curatat tot insa inca mai am aceasta problema.

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Fa urmatoarea magarie: Start/Run/ in casuta run scrii: gpedit.msg si dai enter, apoi : dublu clic pe User Configuration / Administrativ Templates / Sistem /Ctrl + Alt + Delete options / Remove Task Manager/ si selectezi Disabled APOI DAI APPLY SI OK
Pentru regedit faci tot cam asa, uite:
Start -> Run -> gpedit.msc -> User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Prevent access to registry editing tools -> Right Click Properties -> Disabled

dACA NU TE DESCURCI da-mi mesaj pe privat.

5 răspunsuri:
| kuka explică:

Am facut si aia, dar dupa ce deschid din now windowsul e la fel...am intrat pe mai multe forumuri si acolo ziceau ca e de la un virus care blocheaza accesul la task manager si regedit pentru a nu putea fi stersi O_o [si acum pot sa spun ca nici kaspersky nu se mai deschide, chiar si dupa ce l-am reinstalat] ce sa fac, sa-mi formatez tot hardul? crying

| kuka explică:

Of las-o balta, m-am dat p hackintoshwinking

| andreiush a răspuns:

Nu e virus, fa la fel ca aici,
Incearca sa rulezi comanda urmatoare in casuta care apare la Start-->Run (copy+paste comanda acolo si dai ENTER):
REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Downloadeaza un nou task manager ca se gaseste. Cauta pe Google. Mie nu imi mai mergea system restore si am downloadat altul peste cel al windosului.

| GeOrGeNuSh a răspuns:

Pai...si mie mi s-a intamplat dar...nu ai 1 singur virus! Ai mai multi si trebuie sa iti formezi calculatorul!winking