| Cătălin11 a întrebat:

Ce GPU si ce Chipset are S3 Mini Value Edition i8200?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ai tot ce te-ar interesa, aici : http://www.gsmarena.com/samsung_i8200_galaxy_s_iii_mini_ve-6190.php

Bft!

| Cătălin11 explică (pentru Jipa95):

Iti bati joc de mine? acolo nici macar nu are rubrica GPU.

| Jipa95 a răspuns (pentru Cătălin11):

Nu imi bat joc de tine, daca nu scrie, inseamna ca are GPU integrat in procesorwinking

| Cătălin11 explică (pentru Jipa95):

Si asta e de bine sau de rau?

| Jipa95 a răspuns (pentru Cătălin11):

Pai ia gandeste-te. Un laptop este mai bun cu o placa video integrata in procesor, sau o placa video dedicata? Asa si cu telefonul nu prea este ok de a avea un chip grafic integrat in procesor, are performante destul de slabute.

| sltlp a răspuns (pentru Cătălin11):

Pentru jipa si ceilati destepti de aici. Toate telefoanele cu android au gpu integrat in procesor... Toate. Ma rog, exista si cele de la Apple, acolo au gpu separat. In rest, integrat, tot. De aceea pierdem performanta la android fata de ios. Cand hardware-ul nu e de top, iar tu imparti banda alocata pentru gpu cu memoria ram, normal ca pierzi la performanta. Asta e unul dintre motivele pentru care pe android cu procesoare quad de 2.3 ghz sunetem aproape egali cu dual-core-uri de 1. x ghz(adica gen 5s).

| Jipa95 a răspuns (pentru sltlp):

Bine bosswinking