| dantiberiu a întrebat:

Ce inseamna qouad core...sau dual core...si ce inseamna ddr2 sau ddr3?thinking

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Dual core este un procesor cu 2 nucleee, e mult mai performant decat unul cu un singur nucleu! Quad Core este un procesor cu 4 nuclee, mult mai puternic decat un Dual core!
DDR 2 SI DDR 3 sunt tipuri de memorie ram, din cate stiam pentru fiecare trebuie un slot special nu poti pune ddr 2 in slot de ddr3 si invers!

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Dual core -procesor cu doua nuclee, ddr2-tip de memorie(pe scurt-cu cresterea frecventelor, se redenumeste bateriile si sunt din ce in ce mai evoluate)

| whitehair a răspuns:

Dane cumpara-ti manual de utilizare a calculatorului. Da-o-ncolo, eu iti spun despre n-lite si tu nu stii ca un dual core are doua nuclee?