| ALEXTOPOLOVENI a întrebat:

Ce mouse imi recomandati, vreau ceva sa nu depaseasca 120 lei, am un mousepad a4tech x7 si joc de obicei FPS. Si inca nu sunt decis ce sa-mi cumpar, niste pareri?

Răspuns Câştigător
| Beretta a răspuns:

In primul rand ar fi designul (mai)ergonomic, materialele care impedica cat de cat transpirarea palmei si calitatea senzorului(dpi care tot are rolul de a reduce efortul fiind nevoit sa misti mai putin mouse la care daca ar avea dpi injumatatit ai fi nevoid sa il misti dublu)eu zic ca pentru asta se merita sa mai dai inca 30-40 lei, dar nu o lua ca pe o conversatie agresiva, eu doar imi exprim opinia personala

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CălinPL a răspuns:

Eu iti recomand un mouse hama sau genius dacavrei ieftin e intre 30-50 lei sie bun happy

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Eu zic sa iti iei unul la 20 de lei si cu ceilalti 100 sa faci altceva. Nu mai puteti de figuri, voi tinerii din ziua de azi. Si eu sunt tot tanar, dar nu tin sa ma dau in basini.

| Beretta a răspuns (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

Daca nu esti pasionat, nu ai cum sa intelegi

Ontopic: iti recomand http://www.price.ro/preturi_cm_storm_xornet_489552.htm

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Beretta):

Nu are a face. Sunt pasionat de calculatoare, dar mi se pare o idiotenie sa dai atatia bani pe un mouse. Care faca acelasi lucru ca un mouse de 20 de lei. Ca mai are 2-3 butoane in plus... Nu se merita.

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Beretta):

Si eu spun ca nu se merita decat daca esti obsedat de jocuri(ceea ce nu e normal) sau daca iti e lene sa misti mouse-ul. Nu mi se pare o conversatie agresiva. Si eu imi exprim parerea.

| Beretta a răspuns (pentru Radu_Bogdan_Ionut_1990):

In primul rand ar fi designul (mai)ergonomic, materialele care impedica cat de cat transpirarea palmei si calitatea senzorului(dpi care tot are rolul de a reduce efortul fiind nevoit sa misti mai putin mouse la care daca ar avea dpi injumatatit ai fi nevoid sa il misti dublu)eu zic ca pentru asta se merita sa mai dai inca 30-40 lei, dar nu o lua ca pe o conversatie agresiva, eu doar imi exprim opinia personala

| JeLove a răspuns:

Eu iti recomand un a4tech 718BK eu l-am luat din e-mag cu 55lei acum 1 an si sunt foarte multuimit de el... uite aici cate ceva despre el
http://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/a4tech/x-718bk-black/
apropo mouseu are 3200dpi nu 3000 cum zic ei.