| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatoarele componente, se poate juca decent de pe el?

AMD FX-6300
RAM - 12 GB DDR3
AMD Radeon R9 270

Nu vreau sa modificati nimic ca nu e pc-ul meu(ca sa pot sa fac ce vreau cu el), e doar al unui amic care m-a intrebat daca poate juca jocurile decent de pe un pc cu astfel de componente.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Mai bine 8 GB si un R9 280X-ish ceva.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Cum am zis, e gata facut. trebuie un cooler la procesor?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce trist. Ar trebui un cooler decent, ala face ca avionul. La stocare mai bine un hibrid, chipseturile AMD au probleme cu transferul la SSD-uri. Asta e unul dintre motivele principale de am trecut pe Intel...

| RAY a răspuns:

Un ssd clar, procesorul?

| hypentakill a răspuns:

Da, decent însemnând high -medium, dacă PC-ul este pentru gaming recomand să mai taie din RAM și să investească în placa video.

| anonim_4396 explică (pentru hypentakill):

Nu e ca mai poate ca i s-a facut cadou acest pc. deja e pe drum (din ce zice) si oricum daca am inteles bine, si cine l-a cumparat l-a luat gata facut, nu pe bucatele. de aia ma mira si pe mine acei 12 gb de ram ca nu ai ce face cu ei. totusi eu ma intreb, nu ii trebuie un cooler la procesor? eu stiam ca la modele FX 6000 e bine un cooler

| hypentakill a răspuns:

Seria cu xx50 au nevoie de cooler, restul au stock.

| androidname a răspuns:

Este un calculator decent!