| Anonimus197568 a întrebat:

Peace TPU! As vrea si eu sa imi achizitionez un pc de gamming. M-am gandit la urmatoarele componente, dar vreau sa imi spuneti daca sunt bune sau nu si daca nu sa imi spuneti ce imi recomandati in locul lor.
CPU-AMD FX-6300
GPU-ATI Radeon 7750 2GB@DDR3 OC
PSU-Corsair CX430
RAM-2 x 4GB Kingston HyperX BEAST

Răspuns Câştigător
| Neag_Vasile_1956 a răspuns:

Sfatul meu intra la EMG si vezi pareri in legatura cu CPU GPU PSU RAM gasesti multe opinii acolo de la altii care au cumparat si siguri ca o sa-ti faci o idee mai buna in legatura cu, componentele pe care le vrei sa le cumperi

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Decat pe bucati, mai pui 300 lei si iei ceva bun:
http://www.emag.ro/......DQ6F4BBBM/

| xcamaradx a răspuns:

Depinde ce buget ai, si ce vrei sa joci...
http://computers.toptenreviews.com/gaming/

| Anonimus197568 explică (pentru xcamaradx):

Pai bugetul e intre 2000-2500 si sa joc jocuri noi, de exemplu Cod Ghost Far Cry3 si multe atele care nu-mi e jarca de acum

| xcamaradx a răspuns:

Http://www.systemrequirementslab.com poti folosii,acest programel care in mod automat detecteaza ce configuratie ai, si care ar fi config. optima, pentru o serie de jocuri(poti schimba anumite piese doar)sau de la zero, eu as recomanda sa nu iei pe bucati, ci intreg.De banii aia iei ceva bun.Citeste informatii de genul http://recomandare.info/configuratie-pc-gaming-2014.html

| Anonimus197568 explică:

Ma gandeam ca daca le cumpar la bucata ies mai ieftin. Voi ce ziceti? Ies mai ieftin daca le cumpar la bucata sau daca le iau toate

| drachenblut a răspuns:

Vezi pe mygarage.ro ca poti sa ceri opinii si iti recomanda userii cele mai bune buy-uri in limita bugetului.