| ionutz1996 a întrebat:

Ce parere aveti desprea aceasta Placa Video MSI Ati Radeon R6770, 1024MB, GDDR5, 128bit? e buna ma refer la jocuri :d

6 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

E buna impreuna cu vreo 4 gb RAM, un procesor decent si o sursa calitativa.

| boogdan91 a răspuns:

DA! E excelenta pentru jocuri!

| greatLOL a răspuns:

Http://www.emag.ro/......770-MD1GD5
Da e foarte buna.Are tata la servici si mi-am pus GTA 4.Am setat totul la High, se misca foarte putin sacadat.In concluzie, dupa parerea mea s-ar merita toti banii, numai ca nu o sa te tina foarte mult, mai ales daca o mai si overclock-ezi.Te-ar tine in jur de 3 ani(dupa cum ma joc eu 5/24) si in jur de 1 daca stai cam tot timpul pe calculator.Nu numai placa video depinde, daca ai avea si 4, 6, 8 GB RAM de 1333MHz, un procesor cel putin Intel Core i3 de 2.20 GHz, ai putea juca jocuri cu setarile la medium(la cele mai noi jocuri care cer mult ma refer)cam pana in 2015;) Bafta! Funda?

| fresHZoNe a răspuns:

E buna dar depinde pentru cat timp vrei sa o ai. asta din descrierea ta o sa te tina 1 an, maxim 2. apoi iti trebuie una mai performanta pentru ca apar jocuri din ce in ce mai puternice [ca si cerinte]. cauta sa aiba acei biti cat mai mari. asta conteaza cel mai mult, apoi frecventele de procesor si frecventele de memorie [care si ele trebuie sa fie mari], dar in general e o placa bunicica.

| AstonMartin a răspuns:

Mai bine faci un efort de cativa lei si iei http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ o sa te tina mai mult (o sa ruleze jocurile mai bine si mai multi ani va face fata), este aparuta in 2012, consuma la jumatate fata de aia ~55w, nu se incalzeste ca 6770, deoarece degaja mai putina caldura, consumand mai putini watti.

| D3nny5 a răspuns:

Depinde ce joc vrei să joci tongue Dacă o iei pentru Metin2 dai degeaba banii pe ea pentru că are cerinţe foarte slabe...În schimb dacă o iei pentru WoW | Aion | Lineage etc. este destul de bună. Fară să mai vorbesc de jocuri ca Need For Speed (Toate versiunile ar trebui să meargă pe placa asta video) GTA IV (Care merge sigur) Fifa | Pes 2012 (La fel de sigur) şi alte jocuri... însă eu zic că merită!