| Gangsta92 a întrebat:

ma gandesc sa imi fac un pc din bucati si as vrea sa stiu daca e buna combinatia?:ASUS - Motherboard CROSSHAIR V FORMULA socket AM3+ chipset AMD 990FX ATX; AMD - Processore FX-8150 Black Edition 8 Core 3, 6 Ghz Socket AM3+ Sbloccato; CORSAIR - Memoria Dimm Vengeance Red 8 Gb (2x4 Gb) ddr3 Dual Channel 1600 MHz Unbuffered CL 8-8-8-24 1, 5 V; SAPPHIRE - Radeon HD 6950 2 Gb ddr5 Pci-E DVI-I Dual Link / DVI-D Single Link / HDMI / 2x Mini-Display Port Toxic Edition; OCZ - OCZ ZX Series Gold Alimentatore Modulare - 1250 Watt; ANTEC - Case Middle Tower Dark Fleet DF-30 ATX Nero; ASUS - Xonar Essence STX PCI-Express 6.1 Canali Interfacce 2x Jack S / PDIF Header / 1x Jack Analogico Imput 6, 3 mm / Digital S / PDIF Ouput; SEAGATE - Barracuda Green 2 Tb Sata 600 Buffer 64 Mb 5900 rpm; cam asta vreau sa bag in noul pc pe care il voi face peste 2-3 luni, astept raspunsurile voastre cu privire la compatibilitatea pieselor.multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Orice componente sa-i pui astazi, peste 3 ani va fi considerata o vechitura depasita.
Nu iti trebuie "ultimul racnet" de calculator, ai nevoie de CUNOSTINTE in materie de IT! In acel caz iti vei putea monta un sistem mult mai ieftin, care sa-ti satisfaca nevoile...
Vorba lui Murphy: "Orice calculator / program functioneaza perfect, dar est5e posibil sa nu faca cea ce ti-ai dorit de la el" big grin

7 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Salut,
pare buna configuratia.
Eu cand mi-am "construit" PC-ul m-am lovit la fel ca si tine la chestia cu compatibilitatea si unii imi ziceau ceva, altii altceva, asa ca m-am consultat cu cei de la firma de unde am luat pana la urma componentele (http://goo.gl/Dq6PQ
), si merge brici si acum dupa doi ani de zile.

Nu stiu de unde il iei, dar sigur e cineva acolo care iti poate da un sfat folositor.
Succes;)

| BMA a răspuns:

Adauga si un ssd sau 2 in raid, ca sa te bucuri de piese.banuiesc ca il faci pentru gaming

| Gangsta92 explică (pentru BMA):

Ssd? ce vrea sa insemne asta? scuza-mi intrebarea dar nu prea ma pricep...

| Gangsta92 explică (pentru BMA):

App am aflat ce este ala un " SSD" dar de cat sa fie?

| Takocska a răspuns:

Daca face face pentru gaming 100% e oké dupa nume vedem cum functioneaza

| AlexUnder200 a răspuns:

Si mai pune o placa videi de 1g o sa fie mortal computeru

| Gangsta92 explică (pentru AlexUnder200):

Inca o placa video de 1 gb? 3 gb de video? nu am de gand sa joc pe ditamai monitorul.si eu cred ca ajung doar 2 gb ddr5. pentru ce 3 gb de video?