| skyper10 a întrebat:

Ce placa video este mai buna: ATI Radeon HD 6550M de 1 GB sau NVIDIA GeForce G 310M de 1GB?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Eu zic ca HD 6550M este mai buna. am cautat in specificati si hd-ul suporta direct x 11 si are latimea de banda 128biti, iar gt 310m suporta direct x 10.1 si are latimea de banda 64biti.

3 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Eu zic ca amandoua merg foarte bine eu am placa ATi de 2 GB sunt multumit de ea imi merg toate foarte bine

| omega a răspuns:

NVIDIA GeForce G 310M de 1GB este o placa integrata dar putin mai buna ca o integrata obisnuita oricum ATI Radeon HD 6550M este mult mai buna

| Andrei20133 a răspuns:

NVIDIA GeForce G 310M 1GB e buna placa in general NVIDIA e placa video buna. multi o recomanda