| Arbeloa a întrebat:

Ce sa îi fac? Am avut windows 8.1, mi am schimbat Pc ul, dar am păstrat HDD-ul și ieri am vrut sa mi Instalez win 7, am folosit un stick, a mers ok, dar nu aveam niciun driver instalat(de rețea, usb, nimic) și azi am încercat sa bag alt windows și primesc eroarea asta. Pot baga doar stick usb, vreo rezolvare?
https://imgur.com/gallery/fJfRD

5 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Nu-ti vede hdd-ul. Incearca alt windows facut cu stick-ul.

| Arbeloa explică (pentru MadHOuse):

E posibil sa nu l fi băgat windows-ul bine pe stick și sa nu-l booteze corect?

| MadHOuse a răspuns (pentru Arbeloa):

Verifica daca este setat in bios AHCI.

| MadHOuse a răspuns (pentru Arbeloa):

Probabil Windows 7 nu are integrate in DVD drivere pentru controllerul tau SATA.Incearca windows 8.1 sau 10.

| ZoLd a răspuns:

Incearca windows 10, daca si la ala iti face aceleasi probleme, e de la hard. Ceea cee nuprea cred.