| RoyDupuis a întrebat:

Ce setare trebuie facuta in Windows 7, ca atunci cand cauti printr-un folder/dosar, sa se vada continutul fotografiilor (pentru o cautare mai rapida)?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata sa nu se vada pozele in w7.

Cred ca asta e http://www.youtube.com/watch?v=FUByDRn_d0Y

8 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate nu sunt intr-un format obisnuit (jpg, png, bmp, gif) si de aceea nu se vad.

| anonim_4396 a răspuns (pentru halogen001):

Ba da sunt format obisnuit, sunt poze (si ma refer la absolute toate din pc) de ani de zile (pe Xp nu era nico problema in sensull asta. am trecut pe 7 si acum nu le pot vedea si mi-e aproape imposil sa identifc atunci cand caut vreuna...

| anonim_4396 a răspuns (pentru halogen001):

Bv! esti tare! asta era!happy mersi!

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Merge si asa: Start, click dreapta pe Computer, Properties, Advanced System settings, iat in tabul Advanced, la Performance se da click Settings si in tabul Visual Effects se bifeaza "Show thumbnails instead of icons", se da OK si ar trebui sa se vada happy

| halogen001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere. Nu am sesizat problema asta pana acum, cred ca de fiecare data puneam setarile care trebuie sau asa erau din start.

| anonim_4396 a răspuns (pentru halogen001):

Pai da, e acelasi lucru doar ca pe alta cale, doar ca ajungi acolo pe alta cale

| halogen001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi s-a intamplat niciodata sa nu se vada pozele in w7.

Cred ca asta e http://www.youtube.com/watch?v=FUByDRn_d0Y

| EnvyU a răspuns:

Cand esti in folderul unde sunt fotografiile, te uiti in dreapta sus e un rotund mic albastru cu semnul? langa el mai e ceva si langa acel ceva mai e ceva dai click pe acel ceva, practic al 3-lea de la dreapta, pana poti sa vezi fotografiile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EnvyU):

Da, acolo, dar indiferent de ce aleg, niciunul nu mi le arata!