| Junior1234 a întrebat:

Ce setari trebuie sa fac in BIOS ca sa imi booteze DVD cu windows vreau sa stiu ce setetari trebuie sa ai sa mearga.Am o placa de baza Bioshock MCP6PB M2+ Ver. 6.0.

3 răspunsuri:
| SepTarU92 a răspuns:

Pai nu poti instala windous dupa DVD si nu sunt setari pentru DVD pentru Cd iti zic eu setarile daca vrei?

| Junior1234 explică (pentru SepTarU92):

Chiar te rog

| SepTarU92 a răspuns (pentru Junior1234):

Deci fa exact ce iti spun eu :
Intri in bios pe (Dell) si dai asa
Advanced BIOS Features dupa
Boot Seq &Floppy Setup dupa
care trebuie sa faci urmatorele:
First Boot Device sa fie asa [CDROM]:
Second Boot Device sa fie Hard Disk :
Third Boot Device sa fie [CDROM] :
Swap Floppy Drive sa fie (Disable) :
Boot up Floppy SeeK (Disable):
nu zic ca iti merg sigur ca depinde si de pc poate al tau e model mai nou sh ai altfel de setari dar sper sa tie se potriveascca oo si desigur windousu de pe CD trebuie sa fie butabil BFT...