| viorelvaduva a întrebat:

Salutare tuturor, am pc cu placa de baza de la HP si vreau si eu sa stiu cum pot intra si bios si cum sa fac sa imi booteze dvd-ul cu windows 7.
Ofer FUNDA celui mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Deci daca ne spui si ce versiune de bios ai iti spunem si cum intri in BIOS. Glumesc. Deci n mare paret butoanele de intrare in BIOS sunt urmatoarele: "DEL; F9; F12; ESC; ALT; F8;" (Incearcale pe toate happy depinde der versiunea de Bios. Acum sa presupunem ca esti in bios. Cauti acolo tu frumos "SELECT BOT MENU" sau "BOT MENU" sau ceva de genu si aici depunde de versiune. Acolo ai "Primary BOT blabla bla" dai pe ala si selectezi din lista care apare BOT FROM DVD.

Dupa mergi la "SAVE & EXIT" salvezi si iesi. Bagi cd in DVD-rom si dai bice.

Funda?

| viorelvaduva explică (pentru Sharky_Fistis_1993):

Da funda mersi pentru ajutor :X

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

La HP se intra cu F10, in majoritatea cazurilor!