| anonim_4396 a întrebat:

Ce sistem de operare folositi si de ce?

18 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Windows 10 pentru ca e bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Centos 6.8

| Mayhem666 a răspuns:

Windows, de care, nu stiu, probabil 7. De ce? Pentru ca ala era instalat in laptop cand l-am cumparat laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

E usor sa-ti dai seama ce Windows ai
Cauta pe net Windows 7, 8, 10 si dai la poze

| untu a răspuns:

Windows 7 Ultimate pentru ca este un sistem de operare stabil si raspunde rapid la comenzi de programe si aplicatii! Suporta toate jocurile, se pot viziona cu usurinta filmele si videoclipurile! Deci cele mai bune sisteme de operare sunt Windows 7 Home Premium si Windows 7 Ultimate! Sistemul de operare windows 10 mai trebuie imbunatatir si testat, dar nu imi plac cum arata designul!

| Daniel9988 a răspuns:

Windows 7...Le.am folosit choar pe toate pana acum.De ce? Pentru ca:
1.Toate jocurile si aplicatiile Pc sunt compatibile cu el
2.Are o licenta ieftina in jur de 100 lei
3. Ofera updateuri si inbunatatiri periodic
4.Nu are BUGuri

| anonim_4396 explică (pentru Daniel9988):

Serios?
1.Toate Windows-urile sunt compatible cu fiecare joc sau program.exe
2.Licenta la windows 7 costa intre 500-1500 lei
100 lei costa daca iti baga Windows-ul un tip ce il ia de pe net foarte simplu si baga o licenta cu Windows 7 loader
3.Imbunatatiri nu mai are de un timp, doar updateuri
Toate Windowsurile mai noi au updateuri si imbunatatiri periodic
4. Buguri are fiecare Windows la doar ceva timp de la lansare, si mai apare dupa cate unul si se rezolva prin updateuri
Nu stiu cine te-a pacalit cu informatiile astea

| OnePiece a răspuns:

Win 10 si Ubuntu 16.04.

Vad ca nimeni n-a zis OS X.

Răspuns utilizator avertizat
| Bandit288 a răspuns:

Windows 7 happy

| gaby140 a răspuns:

Pe calculatorul pentru jocuri folosesc Windows 7 Ultimate. Pe laptop am folosit pentru un timp Windows 8.1 si 10 dar le urasc, deci m-am mutat pe 7 si pe laptop. Iar pe laptopul "de rezerva" folosesc Chromium OS. Este un Dell Latitude D505, din 2006 care e conectat la TV ca sa pot viziona filme/Youtube pe TV.

| HLucian a răspuns (pentru gaby140):

Eu folosesc win 10 la orice. In gaming nu am probleme deloc. Am un i5 6400 si un GTX 960 4Gb

| anonim_4396 explică (pentru HLucian):

Pai ce probleme sa ai? Windows 7 si 10 au aceleasi cerinte

| jonelx6 a răspuns:

Folosesc windows 10 pentru. gaming si Linux Mint pentru web browsing si multimedia, pentru ca nu are lag.
De asemenea windows e cea mai buna alegere in gaming. Linux de asemenea suporta programe.exe, insa iti functioneaza la jumatate din performanta unui windows. (asta in cazul jocurilor).
Iar de obicei, in cazul windows-ului, cea mai noua versiune este mai buna pentru gaming, deci aleg windows 10 pentru asta.

| anonim_4396 explică (pentru jonelx6):

Si cand o sa apara Windows 11 o sa zici ca aia e cea mai buna pentru gaming?
Vezi ca Windows 7, 8, 8.1 si 10 au aceleasi cerinte de sistem